آموزش طراحی سایت

آموزش طراحی سایت

طراحی قالب ریسپانسیو

یکی از ویژگی های سایت های امروز ، طراحی قالب ریسپانسیو یا واکنشگرا آنها است که باید در دستگاه های مختلف مثل کامپیوتر ، موبایل یا تبلت و غیره به درستی نمایش داده شود و با تغییر سایز نمایشگر تغییر اندازه بدهد.

طراحی قالب واکنشگرا :

می توانید با استفاده از html,css یا فریمورک های مختلف مثل بوت استرپ ، قالب های واکنشگر یا ریسپانسیو طراحی کنید.

فریمورک هایی مانند بوت استرپ برای طراحی قالب واکنشگرا یا ریسپانسیو مناسب تر هستند.بسیاری از سایت های بزرگ دنیا با فریمورک بوت استرپ طراحی شده است.

با فریمورک ها معمولا راحت تر می توان قالب را ریسپانسیو طراحی کرد. مخصوصا برای افراد مبتدی حتما فریمورک هایی همچون بوت استرپ پیشنهاد می شود چون در مدتی کوتاه می توانند قالب ریسپانسیو (responsive) یا واکنشگرا طراحی کنند.

فریمورک بوت استرپ :

نکته ای که باید بدانید این است که وقتی از فریمورک بوت استرپ استفاده می کنید می توانید از html,css,jquery هم استفاده نمایید. یعنی مجبور نیستید فقط از امکانات بوت استرپ (bootstrap) استفاده نمایید.

نحوه کار بوت استرپ :

بوت استرپ یا فریمورک ها معمولا از یک سری کدهای css,js تشکیل شده اند. کار با آنها بسیار راحت است. یعنی بجای اینکه ساعت ها وقت بگذارید که کلاس های مختلف با css ایجاد کنید در بوت استرپ ، کلاس های مختلف وجود دارد و فقط شما می توانید با فراخوانی آن از آنها استفاده نمایید.

ولی خودتان هم می توانید یک فایل css جداگانه داشته باشید و کلاس هایی را تعریف کنید.

طراحی قالب پکیج طلایی 1 پکیج طلایی 2 وردپرس ایده پولساز