تخفیف ویژه - مدت محدود محصولات آموزشی

تغییر پس زمینه در ویندوز 10

در این بخش از آموزش ویندوز 10 به سراغ تغییر پس زمینه صفحه اصلی و صفحه ورود می رویم.

شاید یکی از قشنگ ترین تفاوت های  ویندوز 10، شیوه شخصی سازی صفحه ورود و تصویر پس زمینه است. در ویندوز 10 شیوه انجام این فعالیت ها برخلاف سیستم عامل‌های ویندوزی دیگر، خیلی آسان نیست . لذا در این بخش از آموزش تصمیم گرفتیم که به صورت دقیق نحوه شخصی سازی این بخش ها را برای شما توضیح دهیم.

گام نخست:  به پنجره تنظیمات Personalization در ویندوز 10 بروید. برای شروع فرآیند تغییر تصویر دسکتاپ و صفحه ورود در کامپیوتر خود، ابتدا با کلیک بر روی آیکون استارت (لوگو) در گوشه پایین سمت چپ و سپس کلیک بر روی Settings، به منوی تنظیمات ویندوز 10 بروید. بعد از اینکه پنجره Settings باز شد، بر روی آیکون Personalization کلیک کنید تا گزینه‌های بصری دسکتاپ باز شوند.

آموزش تغییر تصویر زمینه ویندوز 10

گام دوم: تغییر تصویر زمینه

اولین سربرگ در پنجره Personalization که به‌صورت خودکار باز می‌شود، دارای قابلیت تغییر تصویر پس زمینه  به عکسی که در سیستم شما ذخیره شده است ، یک رنگ یا یک اسلایدشو از مجموعه ای انتخابی از عکس هاست.

هنگامی که گزینه های Picture یا Slide Show را انتخاب می نمایید، امکان گزینش عکس‌هایی برای دسکتاپ را به‌وسیله کلیک بر روی Browse و سپس انتخاب آیتم‌های مورد نظر از حافظه سیستم خود را خواهید داشت. بعد از اینکه عکس‌های مورد نظر را انتخاب کردید، تصاویر دسکتاپ به‌صورت خودکار تغییر می‌کند.

گام سوم. تغییر تصویر صفحه ورود

حال به بخشی میرسیم که تنها قصد تغییر صفحه ورود را داریم و دیگر کاری به کار تصویر پس زیمنه نداریم. در این بخش بر روی سربرگ سمت چپ منوی Personalization با نام Lock Screen کلیک کنید. این بخش هم همچون تغییر تصویر پس زمینه امکان انتخاب تصویر از بین عکس های ذخیره شده در حافظه سیستم شما  یا مجموعه ای منتخب از عکس ها به صورت اسلاید شو را داراست. همچنین کاربران دارای گزینه Windows Spotlight برای انتخاب هستند که عکس‌های تولید شده به‌وسیله موتور جستجوی Bing را به‌صورت تصادفی نمایش می‌دهد که پیشنهاد میکنیم برای مدتی هم که شده حتما از این ویژگی استفاده کنید که تماشای عکس های ناب روز نشنال جئوگرافیک میتواند روح تازه ای به حس و حال شما ببخشد. پس از انتخاب گزینه مورد نظر، تغییرات به‌صورت خودکار اعمال می‌شوند.

آموزش تغییر تصویر صفحه ورود ویندوز 10

گزینه‌های بیشتر

این قابلیت همچون گذشته در بخش راست کلیک روی دسکتاپ به صورت پیش فرض نهاده شده است. کاربران ویندوز 10 میتوانند با انجام عملیات راست کلیک بر روی یک بخش خالی از دسکتاپ روی گزینه کاربران ویندوز 10 نیز دارای قابلیت راست کلیک کردن بر روی گزینهPersonalization وارد بخش تنظیمات شوند و دو مرحله پیشین را از همینجا دنبال کنند.

ساخت مولتی دسکتاپ جدید

برای ساخت دسکتاپ جدید کلیدهای ترکیبی WIN + CTRL + D را بفشارید.

برای رفتن به دسکتابهای کناری (سوئیچ بین دسکتاپها) میتوانید ا کلید های ترکیبی WIN + CTRL + LEFT و WIN + CTRL + RIGHT را بفشارید.

جهت بستن دسکتاپ خاص کلید های WIN + CTRL + F4 را بفشارید.

جهت مشاهده همه برنامه ها و دسکتاب ها از کلید های WIN + TAB را بفشارید.

در پنجره WIN + TAB میتوایند برنامه ها رو از دسکتاپی به دسکتاپی دیگر فقط با قابلیت دراگ کردن انتقال دهید.


نویسنده : --

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر

سرفصل آموزش ویندوز