تخفیف ویژه آموزش طراحی سایت حرفه ای

آموزش نصب ویندوز 10

در این بخش از آموزش ویندوز 10 به سراغ نصب ویندوز 10 می رویم. با ما باشید تا در چند دقیقه طریقه نصب ویندوز 10 را بیاموزید.

برای آنکه بتوانید تفاوت استفاده از ویندوز 10 را بچشید باید در ابتدا سیستم عامل خود را به ویندوز 10 ارتقا دهید. لذا در این بخش به آموزش نصب ویندوز 10 میپزدازیم و در فصل های آموزش کارکردن با ویندوز 10 را خواهیم داشت.

آموزش بوت ویندوز روی DVD ، CD و فلش برای نصب ویندوز 10

برای نصب ویندوز 10 نیازمند به استفاده از بوت ویندوز هستید. لذا در ابتدای آموزش ویندوز 10 به ارائه آموزش بوت ویندوز از روی CD،DVD و فلش خواهیم پرداخت.

در قدم اول باید سیستم خود را ری استارت کنید. در هنگام ری استارت توجه داشته باشید که قبل زا بالا آمدن ویندوز و شنیده شدن صدای بیب کلید DEL کیبورد را چند بار پشت سر هم بفشارید. این فعالیت موجب هدایت شما به صفحه تنظیمات بایاس میشود . (توجه داشته باشید که در برخی از سیستم ها باید F2 یا F12 را چند بار پشت هم فشار دهید)

در ادامه صفحه ای که باز می شود که باید وارد منوی Boot آن شوید و گزینه Boot Device Priority را انتخاب کنید .

برای بوت ویندوز از طریق CDROM ، قسمت 1st Boot Device را روی CDROM قرار دهید و برای بوت ویندوز بر روی فلش ابتدا فلش خود را به سیستم خود متصل کنید و سپس این قسمت را روی USB Flash تنظیم کنید.

پس از انتخاب دکمه F10 بر روی کیبورد  شاهد گزینه Ok یا Yes خواهید بود که با فشردن این دکمه میتوانید تغییرات لازم را ذخیره نمائید.

حالا سیستم شما برای نصب ویندوز 10 آماده شده است. توجه داشته باشید که این روش در سیستم های گوناگون اندکی متفاوت خواهد بود. با این حال شکل اصلی و محتوا به همین صورت است و با اندکی دقت میتوانید به راحتی نصب نمایید.

طریقه نصب ویندوز 10

حال که ویندوز بوت با موفقیت انجام شده است و میتوان با خیال راحت به سراغ نصب و راه اندازی ویندوز 10 بر روی سیستم رفت.

برای نصب ویندوز لازم است تا مراحل زیر طی شود:  

1- پس از بوت ویندوز از طریق سی دی یا فلش کمی منتظر بمانید تا وارد مراحل نصب ویندوز شوید.

2- در پنجره ای که باز می شود با سه گزینه مواجه خواهید شد. نیازی به توجه به سه گزینه  نیست بهتر است آن ها را به حالت پیش فرض رها کرده و دکمه Next را انتخاب کنید .

3- در ادامه پنجره جدیدی باز خواهد شد، که گزینه Install now باید انتخاب شود.

4- این مرحله از نصب به دو شیوه گوناگون قابل پیگیری است. در ابتدا باید بدانید که جزو کدام دسته هستید؟
آیا شماره سریال ویندوز را در دسترس دارید یا خیر؟ اگر شماره سریال ویندوز را در دسترس دارید که خیلی راحت شماره مورد نظر را وارد کنید و دکمه نکست را بفشارید. اما اگر به شماره سریال ویندوز دسترسی ندارید لازم است که بر روی دکمه Skip و یا I don't have a product key کلیک کنید تا به مراحل بعدی نصب ویندوز 10 راه یابید .

5- پنجره جدیدی جهت انتخاب نوع ویندوز باز میشود. دلیل وجود این بخش بدان جهت است برخی از سی دی های نصب ویندوز 10 شامل انواع مختلفی هستند. بهترین گزینه نسخه Pro و یا Enterprice می باشد . پیشنهاد میکنیم که یکی از این دو نسخه را انتخاب کنید.

6- در مرحله بعدی نصب ویندوز 10 گزینه I accept the license terms را تیک بزنید و دکمه دNext را انتخاب کنید .

7- حال باید گزینه  Custom : Install windows only (advanced) را انتخاب نمایید .

آموزش نصب ویندوز 10

8- در این مرحله باید درایوی که تمایل به نصب ویندوز در آن را دارید انتخاب نمائید. عاقلانه ترین انتخاب درایو C میباشد. پیشنهاد میکنیم حتما درایو C را انتخاب نمائید.

آموزش نصب ویندوز 10

توجه داشته باشید که قبل از انجام هرکاری روی درایو مورد نظر لازم است که درایو را فرمت کنید تا کلیه فایل های تداخل گر احتمالی پاک شوند. لذا ابتدا درایو مورد نظر را انتخاب کنید ، سپس با کلیک روی درایو عملیات فرمت را انجام دهید. پس از کامل شدن این مرحله دکمه Next را انتخاب کنید .

آموزش نصب ویندوز 10

9- در این مرحله اطلاعات ویندوز 10 روی هارد دیسک شما کپی می شود . توجه داشته باشید که این عملیات زمان بر است لذا صبوری پیشه کنید و از به طول انجامیدن این مرحله ترسی به دل راه ندهید.

آموزش نصب ویندوز 10

10- در این مرحله سیستم شما به صورت خودکار جند دفعه ری استارت میشود. ترسی به دل راه ندهید عملیات با نظم خود در حال پیشروی است و مشکلی روند نصب را تهدید نمیکند.

11- این مرحله شامل دقت بیشتری نسبت به مراحل پیشین است. زیرا در این بخش باید همزمان با فراند نصب اینترنت خود را قطع کنید. اما چه زمانی دقیقا باید اینترنت را قطع کنید؟

آموزش نصب ویندوز 10

در پایان مراحل ری استارت شدن سیستم شما لوگوی ویندوز 10 را مشاهده خواهید نمود. پس از روئت لوگو سیستم دوباره ری استارت میشود. درست در همین لحظه باید اینترنت خود را خاموش کنید در پنجره جدیدی که باز میشود  گزینه Use Express Settings را انتخاب کنید .

12- در این مرحله در صورتی که اکانت مایکروسافت دارید آن را وارد کرده و دکمه Next را انتخاب کنید و در غیر این صورت یک اکانت تستی وارد کرده و گزینه Continue without a Microsoft account را انتخاب کنید .

13- سپس دکمه Creat a local account را انتخاب کنید .

14- در این قسمت می توانید در قسمت username یک نام برای کامپیوتر خود انتخاب نمایید و در صورت تمایل برای سیستم خود رمز بگذارید . اگر تمایلی برای انتخاب رمز ندارید بهتر است این قسمت را خالی گذاشته و دکمه Finish را انتخاب کنید.


نویسنده : --

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر

سرفصل آموزش ویندوز