تخفیف ویژه آموزش طراحی سایت حرفه ای

آموزش استفاده از اپلیکیشن Mail

بی شک یکی از امکانات مفیدی که مایکروسافت به ویندوز 10 افزوده است اپلیکیشنی با نام Mail است. این اپلیکیشن شما را از رفتن به وب سایت هایی همچون هات میل، یاهو، گوگل و سرور ایمیل های تان بی نیاز میکند. در این اپلیکیشن میتوانید به ارحتی کلیه ایمیل های خود را دریافت کنید، باز کرده و مشاهده نمایید. مشاهده ایمیل ها تنها قابلیت این اپلیکیشن نیست. شما به راحتی میتوانید با استفاده از این اپلیکیشن اکانت جدید بسازید و یاایمیل ارسال کنید.

افزودن اکانت و استفاده از اپلیکیشن Mail در ویندوز 10

گام نخست: در ابتدا لازم است تا به اپلیکیشن Mail در ویندوز 10 مراجعه نمایید. این اپلیکیشن را میتوانید از طریق منوی استارت رد بین کاشی های بیابید و یا آن را در منوی جستجو ، تایپ و جستجو کنید.

گام دوم: از آن جا که این نخستین دفعه ای است که از این  اپلیکیشن  استفاده میکنید لذا لازم است تا یک اکانت در آن فعال کنید. به همین جهت روی Add Account کلیک کنید.

گام سوم: در این بخش باید توجه داشته باشید که اکانت شما مربوط به کدام سرویس دهنده ایمیل است؟ پس سرویس دهنده مخصوص خود را انتخاب نمائید.

اگر با سرویس دهنده حساب کاربری خود آشنایی ندارید لازم است تا بگوییم:  برای اکانت های مایکروسافت گزینه Outlook.com، برای جی میل گزینه Google، اکانت اپل گزینه iCloud و دیگر ایمیل ها نیز گزینه Other account را انتخاب نمایید.

گام چهارم: حالا باید مشخصات حساب کاربری خودتان را در قسمت های مشخص شده وارد کرده و روی Sign in کلیک کنید.

مشخصات کاربری بسیار ساده هستند اما برای آنکه کوچکترین ابهامی در این بخش موجود نباشد ذکر میکنیم که :

    Email address: منظور آدرس حساب کاربری شما است.

    Send your messages using this name: در این قسمت با انتخاب.یک نام مشخص کنید تا ایمیل شما با چه نامی ارسال شود.

    Password: رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید.

مرحله پنجم: پس از موفقیت آمیز بودن عملیات وارد کردن مشخصات حساب کاربری با پیغامی مواجه خواهید شد. باید بر روی گزینه Done کلیک کنید.

گام ششم: حال باید بر روی گزینه Ready to Go کلیک کنید تا وارد صفحه ایمیلتان شوید.

ارسال ایمیل با استفاده از اپلیکیشن Mail در ویندوز 10

پس از طی کردن مراحل بخش پیشین با موفقیت به صفحه شخصی ایمیل خودتان هدایت خواهید شد. حال همه چیز آماده استفاده میباشد. جهت ارسال یک ایمیل میتوانید مراحل زیر را پشت سر گذارید.

روی گزینه New mail کلیک کنید.

فیلد های مشخص شده را پر کنید

در قسمت To ایمیل گیرنده را وارد کنید.

در قسمت Subject عنوان ایمیل خود را وارد کنید.

در قسمت بعدی متن ایمیل خود را وارد تایپ کنید.

روی Send کلیک کنید.

استفاده از اپلیکیشن Map در ویندوز 10

یکی از قابلیت های جدید در ویندوز 10 اپلیکیشن Map می باشد که مشخصات و Location دقیق محل زندگی افراد را با دقت نمایش میدهد و نکته جالب این است که میتوانید کل این قابلیت را به صورت آفلاین داشته باشید .این برنامه ترکیبی از دو نرم افزار Bing Maps و HERE Maps میباشد و این برای اولین بار است که این دو نرم افزار در یک نرم افزار قدرتمند تحت نام Maps حضور دارند. با استفاده از این اپلیکیشن میتوانید به راحتی آدرسی را ارسال کنید و خیالتان راحت باشد که مکان یابی این نقشه بسیار دقیق و قوی است. در این بخش توضیحاتی جهت استفاده از این اپلیکیشن آورده ایم که با هم دنبال میکنیم.

 اپلیکیشن را میتوانید با تایپ در قسمت جستجوی ویندوز بیابید. اپلیکیشن را باز کنید.

همزمان با باز کردن نقشه، فعال خواهد شد و مشاهده خواهید کرد که چگونه کشور نمایش داده میشود. حال میتوانید  با هر کلیک می توانید به آدرس دقیق برسید .

با کلیک بر روی علامت آیکون مثبت + می توانید به جزییات محل دقیق شهرتان برسید .

با کلیک بر روی آیکون Tilt می توانید نقشه را سه بعدی کنید .

این امکان وجود دارد که بتوانید به راحتی آدرس محل مورد نظر را از طریق منوی جستجو Search کرده و به نتیجه برسید .


نویسنده : --

تگ ها :
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر

سرفصل آموزش ویندوز