دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

مدیریت بلوتوث در ویندوز 10

در این بخش از آموزش ویندوز 10 به سراغ مدیریت بلوتوث در ویندوز 10 می رویم.

انتقال فایل در گذشته صرفا از طریق بلوتوث راحت ترین راه ممکن بود. تا اینکه نرم افزارهای گوناگونی همچون تلگرام پا به عرصه گذاشتند. با این حال همچنان بلوتوث سیستم عامل ویندوز یکی از مهم ترین راه های انتقال فایل به گوشی های تلفن همراه و دیگر لوازم خارجی است. با استفاده از بلوتوث میتوانید به یک یا چند قطعه الکترونیکی که مجهز به بلوتوث است ، فایل انتقال بدهید .

لپ تاپ ها و سیستم های کامپیوتری جدید قطعه بلوتوث را به صورت چیپ ست در خود دارند و نیازی به استفاده از دانگل و یا ابزار جداگانه نیست. اما سیستم های قدیمی تر نیاز دارند که با واسطه گری یک ابزار جانبی عملیات بلوتوث و انتقال فایل را انجام دهند. لذا در این مورد بعد از اتصال نیاز به انجام یکسری تنظیمات برای اتصال وجود دارد. جهت تنظیمات صحیح کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

بلوتوث تلفن همراه یا تبلتتان را روشن کنید .

سپس دانگل بلتوث را به پورت USB کامپیوتر متصل کنید .

بر روی آیکون بلوتوث در نوار وظیفه کلیک راست کنید .

 گزینه Add a Bluetooth Device را انتخاب نمایید .

عنوان دستگاه مورد نظرتان را انتخاب کرده و بر روی کلید Pair کلیک کنید .

وقتی بر روی کلید Pair کلیک می کنید یک پیام نمایش داده می شود و از شما درخواست می کند که رمز عبور نمایش داده شده را جهت تایید وارد کنید

بر روی آیکون بلوتوث کلیک راست کنید.

 گزینه Send a file را انتخاب کنید .

توضیحات بیشتر : اگر می خواهید از طریق کامپیوتر فایل ارسال کنید در پنجره نمایش داده شده باید فایلتان را از طریق کلید Browse اضافه کرده و بر روی کلید Next کلیک کنید .

همچنین جهت ارسال یک یا چند فایل می توانید آن ها را انتخاب کرده و بر روی آن ها راست کلیک کنید و از قسمت Send to، گزینه Bluetooth را انتخاب کنید.


نویسنده : --

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر

سرفصل آموزش ویندوز