دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

مرورگر Edge در ویندوز 10

در این بخش از آموزش ویندوز 10 به سراغ مرورگر edge ویندوز 10 می رویم. 

در ویندوز 10  همانند دیگر نسخه های این سیستم عامل برنامه های مهم و حیاتی همزمان با نصب فعال هستند. برنامه هایی از قبیل تصاویر ویندوز، نسخه مرورگر پیش فرض، اپلیکیشن های people، نقشه، مویک و ...

برنامه تصاویر ویندوز بسیار پیشرفته تر شده است. این برنامه در ورژن جدید خود توانایی حذف عکس های تکراری را دارد و  میتواند تصاویر ذخیره شده را با استفاده از وان درایو، مابین دستگاه های ویندوزی همسان سازی کند. برنامه وان درایو امکان ادیت عکس را نیز برای کاربران فراهم ساخته تا ایجاد تغییرات ساده و راحت باشد.

اپلیکیشن های People، نقشه و موزیک نیز تغییرات خوب و قابل توجه ای کرده است و استفاده از آن ها برای مخاطب راحت تر شده است.

آموزش ویندوز 10

جایگزینی مرورگر Edge به جای اینترنت اکسپلورر

یکی از بززگترین ضعف های سیستم عامل های گذشته مرورگر ضعیف و قدیمی اینترنت اکسپلورر بود که کاربران را مجبور به روی آوری به مرورگرهای دیگر میکرد. مایکروفاست اگرچه دیر اما بالاخره برای حل این مشکل اقدامی کرد و مرورگر Edge را به همراه نسخه ویندوز 10 عرضه کرد. از کاربران اینترنت اکسپلورر بوده اید این مرورگر شما را مجبور به نصب کروم و موزیلا می کرد.اما مایکروسافت با کمی تاخیر بالاخره مشکل بزرگ مرورگر اینترنت اکسپلورر را فهمید و طی پروژه ای مرورگر Edge را برای ویندوز 10 اماده کرد.

آموزش ویندوز 10

نحوه استفاده از مرورگر رسمی ویندوز 10 Microsoft Edge

یکی از ویژگی ها و نرم افزار های مهم ویندوز 10 مرورگر Edge این ویندوز است.همانطور که قبلا گفتیم مایکروسافت در این ویندوز به عرضه مرورگر اینترنت اکسپلورر در ویندوزهایش پایان داد و ویندوز 10 را با مرورگر قدرتمند Edge عرضه کرد. این مرورگر قابلیت ها ی زیادی را به ویندوز 10 اضافه کرده است. این مرورگر که دارای قابلیت های بسیار زیادی است میتواند نقطه قوتی در عرضه مرورگرهای اختصاصی شرکت مایکروسافت باشد.

در این بخش مروری داریم به آموزش استفاده از قابلیت های بیشمار این مرورگر.

ویندوز 10 بیشتر از ویندوز های قبل کاربر پسند شده طراحی و عرضه شده است به نوعی که دل کاربران خود را برده است و تجربه ای کاملا راضی کننده برای کاربران ویندوز فراهم آورده است. بر اساس این طراحی ویندوز 10 مرورگر Edge هم دارای یک طراحی بسیار کاربر پسند و سرعت بسیار بهتر از همتای قبلی خود میباشد. به نوعی که میتوانید با تنها چند کلیک به خواسته خود برسید و جستجویی مطلوب را تجربه کنید.

قدم اول

ابتدا مرورگر را باز کنید. با باز کردن این مرورگر با صفحه ای ساده مواجه خواهید شد. این صفحه شامل منویی که قابلیت جستجو از طریق آن پیگیری خواهد شد میباشد. با مشاهده ای دقیق تر در زیر این منو اخبار روز دنیا را خواهید دید که با قابلیت تنظیم میتوانید اخبار مورد علاقه خود را مرتبا دریافت کنید.

برای مشاهده اخبار دلخواهتان بر روی گزینه ی Customize دقیقا در بالای این کاشی ها کلیک کنید و در نهایت شما می توانید در این بخش زبان اخبار را تنظیم کنید.

قدم دوم

جهت ایجاد تبی جدید می توانید از کلید های کنترلی CTRL+T استفاده کنید. در این مرورگر همانند کلیه مرورگرهای خوب عملیات وبگردی به سادگی و سرعت قابل انجام است. میتوانید به راحتی آدرسی جدید تایپ کنید و یا کلمه کلیدی مورد نظرتان را جستجو کنید. همچنین درمنوی سمت چپ قابلیت رفتن به عقب یا جلو فراهم است.


نویسنده : --

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر

سرفصل آموزش ویندوز