تخفیف ویژه آموزش طراحی سایت حرفه ای

مدیریت صدا در ویندوز 10

در این بخش از آموزش رایگان ویندوز 10 به سراغ صدا - عیب یابی - نصب و غیره می رویم.

دستگاه های پخش کننده صدا نقش مهم و تاثیرگزاری در تجربه کاربری ویندوز 10 ایفا میکنند. این تجارب میتواند به شیوه های متنوعی همچون گوش سپردن به موزیک , تماشای فیلم و یا سعی در برقراری ارتباط آنلاین باشد.  انتخاب دستگاه خروجی صدا با توجه به به نوع کامپیوتر شما متفاوت است. برای مثال لپ تاپ ها و بعضی از کامپیوتر های رو میزی از صدای onboard استفاده می کنند در حالیکه هر دو می توانند با اسپیکر های بیرونی برای صدای شفاف و پیشرفته تر تطبیق پیدا کنند .

در ادامه این متن به توضیحات بیشتری درباره تنظیمات پخش صدا در ویندوز 10 خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

تنظیم حجم صدا در ویندوز 10

از طریق اعلانات اسپیکر در taskbar می توان به تنظیمات پایه صدا دسترسی داشت . شما می توانید با استفاده از تنظیم کشویی این قسمت حجم صدای خروجی را کم و یا زیاد کنید . همچنین با کلیک بر روی آیکون اسپیکر صدا به طور کلی قطع می شود .

گزینه های اضافی صدا از طریق کلیک راست بر روی آیکون اسپیکر در taskbar قابل دسترسی است .

Volume Mixer : این گزینه مدیریت صدا را بر اساس نرم افزار های دسکتاپ فراهم می سازد . توجه داشته باشید که کلیه برنامه ها از این ویژگی استفاده نمی کنند اگر هم استفاده کنند شما نرم افزار را در این قسمت مشاهده می کنید و می توانید میزان حجم صدا را برای آن ها مشخص کنید .

مثالی میزنیم: تصور کنید که قصد دارید در هنگام تماشای یک فیلم صدای یک نرم افزار خاص را به طور کلی قطع کنید .

در ویندوز 10 یک ویژگی پر کاربرد و عالی داریم. شما می توانید هنگامی که در حال انجام چندین کار هستید رفتارهای صوتی را تغییر دهید و بر مبنای نیاز خود تنظیم نمایید . به عنوان مثال شما از گوشی هوشمند خود استفاده می کنید و تمایل دارید هنگامی که پیامی برای شما ارسال شد صداهای در حال پخش کم شوند تا شما صدای ناتیفیکیشن پیام تازه رسیده را رسا و واضح بشنوید. اگر شما از یک نرم افزار همچون اسکایپ جهت دریافت پیام استفاده میکنید ویندوز می تواند به صورت اتوماتیک زمانی که تماسی را تشخیص داد  صداها را تنظیم کند .

اتصال یک دستگاه صدای external همانند اسپیکر و یا هدفون را می توان از قسمت Playback Sound  تنظیم کرد . همچنین گزینه های بیس , بلندی و کیفیت صدای surround را می توان تنظیم کرد .

عیب یابی صدا در ویندوز 10

اگر شما قادر به شنیدن صدایی نیستید راه هایی وجود دارد که می توانید با انجام آن ها به راحتی مشکل را رفع کرده و صدای دلخواه خود را بشنوید.

راه اول: در ابتدا باید بررسی کنید که شدت صدا خیلی کم ویا mute نباشد .

راه دوم: آیا جدیدا ویندوز خود را ارتقا داده اید؟ شاید درایور صدای پیشین شما با نسخه جدید همخوانی ندارد. در این حالت نصب مجدد درایور صدا میتواند مشکل را رفع کند .در این حالت انجام مراحل زیر به شما پیشنهاد میگردد:

کلید های Windows و کلید X را از صفحه کلید بفشارید .

قسمت Sound , video and game controller را انتخاب کنید.

 زیر مجموعه ها مشخص میگردد .

 بر روی دستگاه صدای خود کلیک راست کنید.

 گزینه Uninstall را انتخاب کنید . ک

امپیوتر خود را Restart کنید .

بگذارید که ویندوز دوباره درایور صدا را تشخیص دهد .

توضیح بیشتر : برای راحتی  می توانید قسمت Windows Update را برای آخرین درایور کارت صدای خود بررسی کنید .

راه سوم : اگر دو مورد اول را انجام دادید اما باز هم مشکل پا برجا بود سعی کنید Troubleshooting audio playback را اجرا کنید تا مشکل را بر طرف کند.


نویسنده : --

تگ ها :
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر

سرفصل آموزش ویندوز