دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

نحوه اتصال به شبکه wifi در ویندوز 10

در این بخش از آموزش ویندوز 10 به سراغ نحوه اتصال به شبکه wifi در ویندوز 10 می رویم. 

همانطور که به صورت مکرر عنوان کردیم ویندوز 10 در بخش های مختلف دچار تغییرات فراوانی شده است. به گونه ای که این تغییرات در بخش هایی منجر به گیج شدن کاربر شده است. یکی از این بخش ها تغییرات در چگونگی اتصال  به شبکه وای فای بوده است.

در این بخش به صورت گام به گام نحوه متصل شدن به شبکه وای‌فای در سیستم عامل ویندوز 10 مایکروسافت خواهیم پرداخت. قابل ذکر است که این روش می‌تواند به منظور اتصال به شبکه وای‌فای wifi  در دستگاه مبتنی بر ویندوز 10 استفاده شود.

جهت اتصال سیستم وای فای به ویندوز 10 کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

دکمه ویندوز و کلید A را به صورت همزمان فشار دهید.

وارد بخش Action Centre شوید.

بر روی گزینه Wi-Fi کلیک کنید .

قابلیت وای‌فای دستگاه فعال میشود.

بر روی این گزینه راست کلیک کرده

گزینه Go to Settings را انتخاب نمایید.

در لیست پیش رویتان شبکه وای‌فای مد نظر را انتخاب کنید.

رمز عبور شبکه وای‌فای مد نظرتان را وارد کنید

 منتظر بمانید تا به شبکه متصل شوید.

مراحلی که عنوان کردیم خلاصه ای از چگونگی اتصال به سیستم وای فای بوده است. حال اگر مایل به مطالعه مفصل این آموزش هستید شما را به مطالعه ادامه این بخش دعوت میکنیم. در ادامه مفصلا توضیح داده ایم که چگونه سیستم عامل ویندوز 10 خود را به شبکه وای فای متصل کنید.

اتصال به شبکه وای فای wifi

اول از هرچیزی باید به دنبال آیکون وای فای در صفحه دسکتاپ سیستم خود بگردید و آن را پیدا کنید. آیکون تنظیمات وای فای عموما در سمت راست نوار تسک بار ویندوز قرار دارد. کافیست بر روی آیکون کلیک کنید تا صفحه ای برای شما بالا بیاید. این صفحه شامل لیستی از شبکه های وای فای فعال موجود است.

سوالی در این بخش و در ابتدای آموزش به وجود می آید که اگر آیکون وای فای در سمت راست نوار تسک بار نباشد باید چه کرد؟

ساده است اگر این بخش در نوار تسک بار وجود ندارد کافیست که دو دکمه  ویندوز و A را به طور همزمان از صفحه کلید خود بفشارید تا وارد بخش Action Centre شوید. در این حالت با آیکون مربوط به شبکه‌های وای‌فای در لیست ارائه شده مواجه خواهید شد. اگر همچنان آیکون وای‌فای را مشاهده نکردید، بر روی گزینه‌ آبی رنگ Expand کلیک کنید تا لیست کلی مربوط به تنظیمات این بخش ارائه گردد. در این شرایط بدون تردید آیکون بخش اتصال وای‌فای را مشاهده خواهید نمود.

با انتخاب گزینه وای فای به صفحه ای هدایت خواهید شد که لیستی از شبکه های وای فای موجود در محدوده شما ارائه داده است. حال باید شبکه وای فای مربوط به خودتان را انتخاب کنید تا بدان متصل شوید. سپس تیک مربوط به گزینه Connect automatically را فعال کنید. فعال کردن تیک مربوطه  این گزینه منجر می‌شود که دستگاه شما پس از هر بار روشن شدن به صورت اتوماتیک وار به سیستم وای فای مورد نظر وصل شود. (در صورت فعال بودن سیستم وای فای) در انتها میتوانید گزینه Connect را انتخاب کنید تا متصل شوید.

با کلیک کردن بر روی گزینه وای connect باید رمز مربوطه را وارد کنید . انتخاب رمز برای زمانیست که دوست دارید  وای فای شما مجهز به رمز عبور امنیتی باشد. در صورتی که رمز عبور بر روی سیستم وای فای تنظیم نشده باشد عملیات اتصال به وای فای بدون هیچ مشکلی انجام خواهد شد.

پس در صورت تمایل به داشتن رمز عبور  بر روی گزینه Next کلیک کنید. در این مرحله از شما درخواست رمز میشود. در اینجا باید رمزی برای اتصال دیگر دوستانتان به سیستم وای فای انتخاب کنید. در واقع خود شما هستید که رمز عبور را تعیین میکنید و با ارائه این رمز عبور به دیگران به آن ها اجازه استفاده از سیستم وای فای خود را میدهید.

توجه داشته باشید که اگر هیچ رمز عبوری در این قسمت تعبیه نکنید همه افراد موجود در محدوده وای فای شما میتوانند بدون هیچ محدودیتی از اینترنت شما استفاده کنند.پس توصیه میکنیم در صورتی که محدودیت در مصرف دارید حتما رمز عبور تعیین کنید.


نویسنده : --

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر

سرفصل آموزش ویندوز