دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

قابلیت های ویندوز 10

حال که توانسته اید ویندوز خود را به راحتی  نصب کنید، ویندوز شما آماده استفاده است. در این بخش با آموزش استفاده از قابلیت های ویندوز 10 از پایه تا پیشرفته میپردازیم. پس با ما همراه باشید.

تغییر برنامه های پیش فرض

همه ویندوزها مخصوصا ویندوز 10 به صورت پیش فرض برنامه هایی دارند که برای باز کردن فایل های به خصوصی تنظیم شده اند . مثلا برای باز کردن تصاویر و یا فیلم ها و ...

اما شاید شما تمایلی جهت استفاده از این فایل ها نداشته باشید. در این صورت میتوانید برنامه پیش فرض را به برنامه مورد علاقه خود تغییر دهید. جهت انجام این کار بایداز مسیر استارت ویندوز عبارت default app را جستجو کنید و روی گزینه default app setting کلیک کنید. در صفحه جدیدی که پیش روی شما است می توانید برنامه های پیش فرض ای‌میل، نمایش تصویر، ویدیو، نقشه و مرورگر را تغییر دهید.

علاوه بر فرمت های بالا می توانید با کلیک روی گزینه Choose default apps by file type نرم افزارهای پیش فرض فرمت های PDF, DOCX, TXT, etc را نیز تغییر دهید.

تغییر برنامه های پیش فرض
 ویندوز 10

اجرای خودکار برنامه های غیر ضروری را غیرفعال کنید

پس از نصب ویندوز ۱۰ ممکن استی بر اساس تنظیمات پیش فرض ویندوز برخی از برنامه های غیر ضروری در Startup ویندوز شما قرار بگیرند و با هر بار روشن کردن کامپیوتر این برنامه ها اجرا شوند که متاسفانه این کار باعث کند شدن سیستم شما می شود. پیشنهاد میکنیم که جهت تنظیم مصرف بهینه برنامه ها در سیستمتان و بهبود کارایی آن تنظیمات زیر را به ع..مل آورید و چند مرحله مورد نظر را انجام دهید:

تسک منیجر ویندوز را با کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + Esc اجرا کنید.

روی گزینه More details کلیک کنید تا تنظیمات بیشتری در اختیار شما قرار بگیرد.

روی تب Startup کلیک کنید.

برای جلوگیری از اجرا شدن برنامه ها حین روشن شدن کامپیوتر روی هر برنامه کلیک راست کنید و گزینه Disable را انتخاب کنید.

بهینه سازی ظاهری ویندوز ۱۰

پس از نصب ویندوز ۱۰ احتمالا متوجه برخی از ویژگی های ظاهری شده باشید و این تغییرات و افکت ها ممکن است نخست برای شما جالب به نظر برسد. اما این زیبایی ها یک بدی هم دارند . این افکت ها موجبات کند تر شدن فعالیت سیستم شما را فراهم میسازند.. لذا پیشنهاد میدهیم به منظور بهینه سازی سرعت سیستم خود مراحل زیر را انجام دهید:

در منوی استارت عبارت adjust appearance را جستجو کنید

روی Adjust the appearance and performance of Windows کلیک کنید.

در پنجره باز شده با توجه به نیاز خود می توانید برخی از ویژگی ها را غیرفعال کنید.

در انتها روی دکمه OK کلیک کنید.

بهینه سازی بخش Power Plan

در ویندوز ۱۰ می توانید از طریق بخش Power Plan Setting زمان خاموش شدن صفحه و… را تغییر دهید که این کار باعث افزایش عمر باتری لپ تاپ در ویندوز ۱۰ می شود. اگر سیستم شما لپ تاپ است که پیشنهاد ما پایین آوردن زمان خاموش شدن صفحه است و یا اگر از کامپیوتر استفاده میکنید پیشنهاد میکنیم این زمان را بالاتر بگذارید و یا اصلا آن را غیر فعال نمائید.

برای تنظیمات این بخش می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

از منوی استارت Power Plan را انتخاب کنید .

روی گزینه Choose a power plan کلیک کنید.

در پنجره باز شده از روی عبارت Change plan settings کلیک کنید تا بتوانید تنظیمات بیشتری انجام دهید.

روی عبارت Change advanced power settings کلیک کنید.

پس از انجام مرحله بالا یک تنظیمات پیشرفته و مناسب در اختیار شما قرار خواهد گرفت و با توجه به نیاز خود می توانید هر یک از بخش ها را شخصی سازی کنید.

بهینه سازی بخش Power Plan ویندوز 10

روی دکمه OK کلیکی کنید.


نویسنده : --

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر

سرفصل آموزش ویندوز