دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

برنامه های کاربردی ویندوز 10

خوبی ویندوز 10 امکانات و برنامه های کاربردی بسیار خوب آن است. در واقع نیازی نیست که شما ویندوز 10 را تنها یک محیط دسکتاپی ارتقا یافته بدانید. برنامه های کاربردی فراگیر  همگانی آن این تصور شما را به هم خواهد ریخت. نسخه های پیشین ویندوز از قبیل ویندوز 7 و 8 یک محیط دسکتاپی بودند اما در ویندوز 10برنامه های کاربری ذکر شده جایگزین برنامه های دسکتاپی شده اند.

این برنامه ها بسیار پیشرفته تر از برنامه هایی است که در ویندوز 8 قرار دارد. البته امکان دارد برخی از برنامه هایی که در ویندوز 8 تجربه کاربری با آن ها را داشته اید در ویندوز 10 به صورت پیش فرض نصب شده نیابید. برنامه هایی از قبیل Windows Scan scanner وReader PDF . میتوایند این برنامه ها را از طریق Windows Store نصب کنید.

در ادامه به معرفی برخی از برنامه های کاربردی مپردازیم با ما همراه باشید:

برنامه 3D Builder

برنامه 3D Builder به منظور ترسیم، ایجاد، جابه جایی، ذخیره سازی و حتی چاپ مدل های سه بعدی مورد  استفاده قرار میگیرد.

ساعت و زنگ ساعت

ساعت و زنگ ساعت برنامه ای آشنا و کاربردی برای هر شرایطیست. مخصوصا که اگر کاربر ویندوز فون باشید . رد این صورت ساعت، زنگ ساعت، تایمر و کرونومتر از ابزارهای بسیار مهم تلقی میشود. نیازی به گفتن ندارد که این یکی از برنامه های بسیار مفید در تبلت ها و گوشی های هوشمند هست. با این حال دارا بودن این ابزار بر روی لپ تاپ و کامپیوتر هم واجب است.

در ادامه به بیان چگونگی ایجاد تغییرات در ساعت و تاریخ در ویندوز 10 میپردازیم . برای آشنایی بیشتر آموزش ما را دنبال کنید.

روش اول فعال کردن پنجره تنظیمات:

در نوار وظیفه بر روی ساعت و تاریخ نمایش داده شده کلیک نمایید.

 به پایین پنجره ای که فعال می شود بروید.

گزینه Date and Time Settings را انتخاب کنید .

روش دوم  فعال کردن پنجره تنظیمات:

به منوی Settings بروید.

 گزینه Time & Language را انتخاب کنید.

خب هم اکنون به یکی از دو روش بالا وارد پنجره تنظیمات شده اید. هم اکنون میخواهیم زمان را تغییر دهیم. دقت کنید که اگر ساعت سیستم شما بر روی اتوماتیک قرار دارد ولی زمان دقیق نیستکافیست Time Zone را برابر با Tehran تنظیم کنید تا ساعت و تاریخ به صورت خودکار تنظیم شود . اما اگر میخواهید زمان را به صورت دستی تغییر دهید مراحل زیر را انجام دهید:

گزینه Set time automatically را بر روی Off قرار دهید.

 حال باید  منوی Change در بخش change date and time فعال شود

برروی کلید Change بروید.

هم اکنون میتوانید زمان را از طریق لیست های کشویی انتخاب کنید.

 بر روی کلید Change کلیک کنید .

با انتخاب گزینه Change date and time format فرمت نمایش زمان را تغییر دهید

جهت افزودن منطقه زمانی اضافه میتوانید گزینه Add clocks for different time را انتخاب کنید.

ماشین حساب

یکی از تغییراتی که در ویندوز 10 شاهد هستیم ارایه ماشین حساب پیشرفته است. این ماشین حساب پیشرفته جایگزین ماشین حساب ساده قدیمی شده است تا شما بتوانید محاسبات سخت مهندسی را به وسیله ان انجام دهید. در واقع به وسیله این ابزار کلیه نیازهای شما برای استفاده از ماشین حساب های کمکی رفع شده است. این ماشین حساب شامل حالت های مختلف است. این مدل ها عبارتند از شامل مدل استاندارد، مهندسی، برنامه ریزی، تبدیل واحد ها و کلی چیزهای دیگر.

چیزهای جدید در ماشین حساب

نخستین نکته ای که باید به آن اشاره کنیم بهینه سازی این ماشین حساب برای نسخه های تاچ اسکرین است. اگر لپ تاپ تاچ اسکرین دارید یا کاربر ویندوز فون هستید این ماشین حساب را به راحتی و سهولت میتوانید استفاده کنید.

این ماشین حساب برای هر دو نسخه تاچ اسکرین و سیستم های رومیزی مناسب است و سازگاری کامل دارد.

سومین موردی که در این نسخه ماشین حساب خودنمایی میکند امکان تغییر سایز آن است. دیگر فرقی ندارد صفحه نمایش شما کوچک است یا بزرگ . میتوانید به آسانی اندازه ماشین حساب را تنظیم کنید و همچنین با تغییر اندازه امکانات قابل نمایش ماشین حساب قابل تغییر است.

چهارمین ویژگی منحصر به فرد این ماشین حساب امکان استفاده همزمان از چند ماشین حساب است

امکان تغییر وضعیت بین حالت های استاندارد (Standard) ، علمی (Scientific)، برنامه نویس (Programmer)، محاسبه تاریخ (Date calculation)، و حالت تبدیل واحدهای اندازه گیری (Converter modes) وجود دارد.

حالت های مختلف ماشین حساب ویندوز 10

نکته بسیار تازه و جدیدی که در این ماشین حساب وجود دارد حالت های متنوع و پیشرفته آن است. جهت دسترسی به حالت های متنوع کافیست تا مراحل زیر را تکرار کنید.

 بر روی منوی ماشین حساب کلیک کنید تا این حالتها را بتوانید ببینید:

حالت استاندارد (Standard) : برای محاسبات پایه ریاضی مورد استفاده قرار میگیرد.

حالت علمی (Scientific) : برای محاسبات پیشرفته ریاضی مورد استفاده قرار میگیرد.

حالت برنامه نویس (Programmer) : برای محاسبات کدهای باینری مورد استفاده قرار میگیرد.

حالت محاسبه تاریخ (Date calculation) : در هنگام کار با تاریخها و انجام محاسبات مربوط به تاریخها مورد استفاده قرار میگیرد.

حالت تبدیل واحدها (Converter) : جهت تبدیل واحدهای اندازه گیری به یکدیگر مورد استفاده قرار میگیرد. برای مثال جهت تبدیل گرم به کیلوگرم، متر به کیلومتر و ...

کار با حافظه ماشین حساب ویندوز 10

حافظه ماشین حساب برای افرادی که زیاد به این نرم افزار مراجعه میکنند بسیار کاربردی است. تصور کنید که در حال محاسبات بسیاری هستید و اشتباها رقمی را وارد میکنید. حافظه در این لحظه به داد شما میرسد. در ادامه به توضیح هریک از عملیات های مرتبط با حافظه خواهیم پرداخت.

جهت ذخیره سازی عددی در حافظه ماشین حساب از دکمه MS استفاده کنید.

 جهت بازیابی عددی در حافظه ماشین حساب از دکمه MR استفاده کنید.

جهت مشاهده حافظه ماشین حساب از دکمه M استفاده کنید.

توضیح بیشتر : اگر تمایل دارید که به صورت همزمان در انجام محاسبات حافظه ماشین حساب و همینطور تاریخچه محاسبات انجام شده را ببینید بهتر است عرض ماشین حساب را بیشتر کنید.

جهت افزودن مقداری یا کاهش آن در حافظه ماشین حساب از دکمه های M+ و M- استفاده کنید.

 جهت پاک کردن حافظه ماشین حساب ویندوز از دکمه MC استفاده کنید.

تقویم

درباره تقویم ویندوز در گذشته گفته ایم. درباره قابلیت های همگام سازی این تقویم گوگل هم گفته ایم. این تقویم ورژن جدیدی به نسبت تقویم ویندوز 8.1 است. در واقع این تقویم به نسبت ورژن های گذشته ویندوز بسیار ارتقا یافته است.

با این تقویم علاوه Outlook و تقویم میلادی و شمسی، می توانید به گوگل و تقویم  icloud  اپل نیز دسترسی داشته باشید. شامل روز ها، هفته های کاری، ماه ها،  تنظیم کارهایی که هر روز باید انجام دهید برای اینکه به شما یادآوری شود. به شما موعد رویدادهایی که مشخص کردید را در یک کاشی نمایش می دهد.

دوربین

چقدر از دوربین سیستم خود استفاده میکنید آیا اهل برقراری ارتباط های زنده هستید؟ برنامه دوربین ویندوز 10 با آخرین امکانات جهت ایجاد تماس های تصویری و سهولت در این امر تعبیه شده است. این برنامه از  دوربین دستگاه شما استفاده میکند. حال بستگی دارد که شما از چه دستگاهی استفاده میکنید. گوشی، تبلت لپ تاپ و یا کامپیوتر در این صورت کاربرد شما با این برنامه متفاوت خواهد بود.این برنامه همچون برنامه دوربین در گوشی های هوشمند یا تبلت شما می ماند. شما قادر خواهید بود از این برنامه به منظور ضبط فیلم و عکس گرفتن  روی هر لپتاپ یا تبلتی که دوربین دارد استفاده کنید.

پشتیبانی ویندوز 10

این بخش ویژه برقرای ارتباط مستقیم با شرکت مایکروسافت است. اگر به هر دلیلی به مشکلی برخوردید که احساس میکنید باید با پشتیبان صحبت کنید ما به شما استفاده از برنامه تماس با پشتیبانی را پیشنهاد میدهیم. این برنامه شامل اطلاعات و لینک های مورد نیاز شما در هنگام بروز مشکلات است. همچنین این برنامه قابلیت هایی مانند گفت و گوی متنی زنده با نمایندگان پشتیبانی مایکروسافت را دارد.


نویسنده : --

تگ ها :
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر

سرفصل آموزش ویندوز