نصب دستی افزونه وردپرس

در این بخش از آموزش وردپرس به سراغ نصب دستی افزونه وردپرس می رویم و با مثال و تصویر نحوه نصب افزونه (پلاگین) را به شما آموزش می دهیم.

یکی از دلایل محبوبیت وردپرس ، افزونه وردپرس (پلاگین وردپرس) است.

افزونه ها را می توان به 2 شکل نصب کرد. یکی از طریق پیشخوان وردپرس ، افزونه ها و افزودن . در این حالت ابتدا افزونه وردپرس مورد نظر را جستجو کرده و سپس نصب می کنیم.

اما پیش می اید که هنگام نصب افزونه مخصوصا در هنگام نصب قالب وردپرس به مشکل بخوریم.

در این حالت بهترین روش ، نصب دستی افزونه وردپرس است.

آموزش نصب دستی افزونه وردپرس :

در این بخش آموزش نصب دستی افزونه وردپرس را توضیح خواهیم داد.

ابتدا باید افزونه وردپرس را دانلود کنیم. افزونه ها بعضی رایگان و بعضی پولی هستند.

پس از دانلود افزونه ، آن را به داخل پوشه wp-content و پوشه plugins کپی می کنیم. معمولا فایل ها به حالت زیپ هستند آن را از حالت زیپ خارج می کنیم.

 

نصب دستی افزونه وردپرس

با همین کار نصب افزونه تمام می شود و می توانید از ان استفاده کنید.

برای دیدن افزونه نصب شده به پیشخوان وردپرس می روید و در قسمت افزونه ها و افزون های نصب شده می توانید آن را مشاهده کنید ، افزونه را فعال یا غیرفعال کنید. آنرا بروزرسانی کنید.

 

نصب دستی افزونه وردپرس

نصب افزونه روی هاست :

برای نصب افزونه روی هاست نیز می بایست همین کار را انجام دهید. بایستی فایل زیپ را به داخل پوشه wp-content و سپس plugins کپی کرده و آن را extract کنید. افزونه بصورت اتوماتیک نصب می شود و می توانید آن را در پیشخوان وردپرس ببینید.

افزونه به بخش افزونه های نصب شده اضافه می شود و می توانید آن را مدیریت کنید. آن را آپدیت کنید ، در صورت نیاز فعال و در مواردی غیرفعال کنید.

پیشنهاد می شود از هاست رایگان فقط در موارد تست استفاده نمایید. چون هاست یکی از ویژگی های یک سایت خوب است. خرید یک هاست خوب ، می تواند در حرفه ای شدن سایت به شما کمک کند.

نصب دستی افزونه وردپرس

نکاتی در مورد افزونه ها (پلاگین ها ) :

برای هر کاری افزونه وردپرس زیادی وجود دارد سعی کنید کمی تحقیق کنید و افزونه مناسب استفاده کنید .

افزونه (plugin) را از سایت های معتبر دانلود کنید. چرا که بعضی سایت ها افزونه را دستکاری می کنند و دردسرهایی را برای شما ایجاد می کنند.

حتما به امنیت افزونه (plugin) دقت کنید. هکرها می توانند از طریق افزونه با امنیت پایین یا دارای باگ به سایت شما نفوذ کنند.

یکی از کارهای دیگری که برای افزونه رایگان انجام می دهند این است که تبلیغاتی در آن قرار می دهند شما افزونه رایگان را در سایت خود قرار می دهید و می بینید که هنگام اجرای سایت شما ، مثلا سایت دیگری باز میشود یا کارهای دیگر.

تفاوت افزونه رایگان و پولی :

بعضی افزونه (plugin) رایگان هستند و می توانید آن را از سایت هایی مانند wordpress.org دانلود کرده و استفاده کنید یا از سایت های ایرانی دانلود کنید.

اما بعضی افزونه های وردپرس ، دارای نسخه معمولی و نسخه حرفه ای هستند. در بخش رایگان و معمولی بخش هایی برای شما فعال شده است و امکاناتی به شما می دهد اما تعدادی کارها فقط در نسخه حرفه ای فعال می شود.

امیدواریم از این مقاله از سایت شیرازلرن لذت برده باشید.


نویسنده : هدایت عباسی

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر